İade ve Garanti Koşulları


 Siparişimi nasıl iade edebilirim?
- Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü, fatura veya Bilgi fişi ile paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Sürat Kargo (0 212 945 88 88) ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.
- Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 15 gündür. Taşıma sırasında oluşmuş hasarlardan firmamız sorumlu değildir.
- İade işlemi için adresimiz:İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Sürat Kargo’ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.
 Değişim yapabilir miyim?
Guzeladimlar.com 'dan alınan her ürünü faturanızla bilgi fişi veya fatura tarihinizden itibaren, hediyeyi hediye değiştirme kartınızın üzerinde yazılı olan tarihten itibaren 15 gün içerisinde Guzeladimlar.com 'dan aynı ürün değiştirme imkânına sahipsiniz.
- Eğer değiştirmek istediğiniz ürünü farklı bir ürün olarak tercih ederseniz; yeni aldığınız ürünün fiyatı iade tutarınızın üzerinde ise aradaki farkı nakit veya kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Aldığınız ürünün bedeli iade tutarınızdan düşük ise aradaki fark kadar alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz.
Guzeladimlar.com üzerinden alınarak hediye gönderilen ürünlerin iadesi yapılamamakta sadece değişimi yapılabilmektedir. Hediye olarak alınan ürünün iadesi yalnızca söz konusu ürünü satın alıp hediye olarak gönderen müşterimiz tarafından fatura aslı ile birlikte yapıldığında kabul olmaktadır. Ürün kullanılmış ise değişim yapılamamaktadır.
- Sanal mağazada kampanyalar farklılık göstermektedir bu nedenle sanal mağazadan alınan ürünlerin şubelerden farklı modelle değişimi yapılırken fiyat farkı var ise ödemesi yapılarak değişimi sağlanabilir.
 İade etme süresi kaç gündür?
Guzeladimlar.com üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 15 gündür.
 İademi hangi adrese göndereceğim?
- Yeni İade Adresimiz: Koli Üzerine Alıcı: “Evren Mahallesi Çam Sokak No:4 Bağcılar Güneşli” yazarak aşağıdaki adrese Sürat Kargo ile gönderebilirsiniz. Faturasız gönderim yapmayınız.
 İade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
- İade talebiyle Guzeladimlar.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin iade işlemlerinde kargo masrafları size aittir.
Evren Mahallesi Gülbahar Caddesi Çam Sokak No:4 Bağcılar-Güneşli /İstanbul 
Tel: 0 212 945 88 88
 İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?
- Ürün ulaştıktan sonra kontrol edilir kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ise 10 iş gününde (hafta içi) işlem yapılır.
- Ürün Bedel İade işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi e-maili gönderilir.İade ürün bedeli bankanız tarafından bir sonraki aydan itibaren ödeme şeklinize göre kartınıza, ekstrenize yansıtılacaktır.Bu süre bankalara göre farklılık gösterebilir. Ödeme işleminizi bankanızdan öğrenebilir ya da hesap ekstrenizden kontrol edebilirsiniz.
- Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.
- İade işlemi yapılan ürün/ürünler için ödediğiniz kargo bedeli hizmet bedeli olması sebebi ile geri iade edilmez.İade işlemi sonrasında siparişte kullanılan çek ve indirim kuponları geri iade edilmez, tek kullanımlıktır.Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Guzeladimlar.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir .
- Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Guzeladimlar.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.
 Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
- Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.
 Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
- İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım“ sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi 0 212 945 88 88 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.
- İptal işlemi sonrasında siparişte kullanılan çek ve indirim kuponları geri iade edilmez, tek kullanımlıktır.
 GARANTİ
AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALMAKTA, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR
- Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır.(Futbol oynamak için halı saha ayakkabısı yada krampon alınız vs.)
- Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
- Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
- Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
- Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır.
- Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.
- Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.
- Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.
- İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.
- Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
- Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.
- Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur.
- Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

SEPETİM

Alışveriş Sepetiniz Boş

Alışveriş sepetine henüz ürün eklemedin. Alışverişe kaldığın yerden devam edebilir ya da bütün ürünlerimize göz atabilirsin.